Blog
Az élet játék, a játék élet
2015-11-17
A reklámajándék-katalógusokban a játékok gyakran a gyermekeknek szóló szekcióban vannak felsorolva, pedig a felnőttekre is ráfér, hogy néha ne vegyék olyan komolyan saját magukat. Ha játékot ajándékozunk, egyszerre adunk kikapcsolódást és nevetést, másokkal együtt töltött minőségi időt, lehetőséget a lelki és érzelmi fejlődésre, és természetesen sikerélményeket.
Komoly cég tulajdonosa nyilatkozta, hogy az egyik évben a karácsonyi reklámajándékok kiválasztásakor meglátogattak a társaival egy játékkészítő céget (ördöglakat és hasonló logikai játékokra szakosodtak), aminek a vége az lett, hogy az egész vezetőség vad játszásba fojtotta a megbeszélést.
Tehát, ha játékot adunk ajándékba, nem feltétlenül kell abba belenyugodni, hogy majd a partner hazaviszi a gyerekeinek az adott ajándékot (bár végül is az sem utolsó végkifejlet, ha a megajándékozott a gyermekeivel él át értékes perceket az ajándékunk révén). Egy vagány és izgalmas játék akár az iroda kedvencévé is válhat, kirángatva az ott dolgozókat a munka egyhangúságából.
Megfigyelések igazolják, hogy a játék olyan mértékben felszabadítja az elmét és a kreativitást, hogy néhány perc – az agyunkat a megszokottól egészen más irányba mozgató – szórakozás után könnyen lehet, hogy szinte maguktól fognak megoldódni a korábban abszolválhatatlannak tűnő problémák és feladatok.
Olyan játékokban érdemes gondolkodni, amelyekhez nem kellenek speciális körülmények, kis helyen is elférnek, és aránylag gyorsan lejátszhatóak, mégis tartalmaznak kihívást. Így nem marad el a végén a sikerélmény öröme sem. Egy kisebb kirakós, egy jenga vagy marokkó, esetleg tavli vagy ördöglakat kiváló alkalom lehet a kikapcsolódásra, de még arra is alkalmas lehet, hogy az együtt dolgozók egymással versengve nevetve és szórakozva oldják fel a közös munka feszültségeit a kávészünetekben.